ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ УКРАIНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОI ПОЛIТИКИ I ПIДПРИEМНИЦТВА
Л И С Т
N 1-211/2900 вiд 23.04.2002
Щодо розмiщення торговоi точки на територii санаторно-курортного закладу
Державний комiтет Украiни з питань регуляторноi полiтики та пiдприeмництва <...> повiдомляe.
У частинi 3 статтi 62 Закону Украiни вiд 25.06.91 р. N 1264-XII ( 1264-12 ) "Про охорону навколишнього природного середовища" визначено, що в межах курортних i лiкувально-оздоровчих зон забороняeться дiяльнiсть, яка суперечить iх цiльовому призначенню або може негативно впливати на лiкувальнi якостi i санiтарний стан територii, що пiдлягаe особливiй охоронi.
Також згiдно зi статтею 63 Закону "Про охорону навколишнього природного середовища" ( 1264-12 ) рекреацiйними зонами e дiлянки сушi i водного простору, призначенi для органiзованого масового вiдпочинку населення i туризму. На територii рекреацiйних зон забороняються: господарська та iнша дiяльнiсть, що негативно впливаe на навколишнe природне середовище або може перешкодити використанню iх за цiльовим призначенням.
Вiдповiдно до пункту 18 постанови Кабiнету Мiнiстрiв Украiни вiд 11.07.2001 р. N 805 ( 805-2001-п ) "Про затвердження Загального положення про санаторно-курортний заклад", санаторно-курортний заклад разом з установами державноi санiтарно-епiдемiчноi служби розробляe заходи для полiпшення благоустрою та санiтарного стану курортiв.
Отже, надання дозволу на вiдкриття торговоi точки на територii санаторно-курортного закладу здiйснюeться за погодженням з цим закладом та установами державноi санiтарно-епiдемiчноi служби.
Вiдкриття торговоi точки на оточуючiй санаторно-курортний заклад територii, що не належить санаторно-курортному закладу, але маe статус рекреацiйноi зони, проводиться на загальних пiдставах. При цьому торгова дiяльнiсть не повинна негативно впливати на навколишнe середовище, а також не повинна перешкоджати використанню рекреацiйних зон за цiльовим призначенням.
Щодо закриття дiючоi торговоi точки, яка знаходиться в будинку для вiдпочиваючих, необхiдно зазначити, що правовi пiдстави ii закриття e загальними. Наприклад, на пiдставi рiшення суду, за рiшенням власника тощо.
Додатково повiдомляeмо, що стаття 17 Декрету Кабiнету Мiнiстрiв Украiни вiд 20.05.93 р. N 56-93 ( 56-93 ) "Про мiсцевi податки i збори" зазначаe, що збiр за видачу дозволу на розмiщення об'eктiв торгiвлi - це плата за оформлення та видачу дозволiв на торгiвлю у спецiально вiдведених для цього мiсцях. Збiр за видачу дозволу на торгiвлю справляeться з юридичних осiб i громадян, якi реалiзують сiльськогосподарську, промислову продукцiю та iншi товари залежно вiд площi торгового мiсця, його територiального розмiщення та виду продукцii. Граничний розмiр збору за видачу дозволу на торгiвлю не повинен перевищувати 20 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян для суб'eктiв, що постiйно здiйснюють торгiвлю у спецiально вiдведених для цього мiсцях, i одного неоподатковуваного мiнiмуму доходiв громадян в день - за одноразову торгiвлю (частина третя статтi 17 зi змiнами, внесеними згiдно iз Законом Украiни вiд 11.07.95 р. N 297/95-ВР ( 297/95-вр ). Збiр за видачу дозволу на торгiвлю справляeться уповноваженими органiзацiями, яким надано таке право. Встановлення цього збору не стосуeться тих об'eктiв торгiвлi, якi створенi до набрання чинностi цим Декретом (частина четверта статтi 17 у редакцii Закону Украiни вiд 13.09.2001 р. N 2680-III ( 2680-14 ).
Крiм того, стаття 19 Декрету Кабiнету Мiнiстрiв Украiни вiд 20.05.93 р. N 56-93 ( 56-93 ) "Про мiсцевi податки i збори" вказуe, що мiсцевi податки i збори перераховуються до бюджетiв мiсцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатiв, якими вони встановлюються.
Голова О.Кужель